Nikdy nechtěj svojí cestu s někým měnit. Vše má svůj význam a jasný cíl. Nespěchej, a zůstávej v klidu, protože vesmír tě stejně jednou dožene. Díky za můj životní výcvik, díky za všechny ty lekce. Respekt ke všem , kteří vstoupili na mojí cestu - a mohli jsme se vzájemně toho tolik naučit.  Jde hlavně o to přijít na způsob jak to nejlépe  pochopit a přijmout...........a třeba i něco změnit......a nebo to nechat jen plynout . 

 Jsem ta, která jsem. Se jménem  Jana od roku 1968. Rozená jako 13.té dítě v zapadlé krajině bouřlivého dětského křiku, v hlubokých vodách, obrovských vlnách, kde není čas rozdávat moc lásky, pochopení, porozumnění, úcty, radosti, rad, nasměrování do života.....a tak musíte zatnout síly a vykročit na cestu sami za sebe. Není to lehký proces. Dnes ho přesto přijímám s velkou pokorou. To on je pro mě tím nejlepším učitelem, a já se tak stávám více sama sebou. Jsou to roky rekapitulací, kontemplací. Práce s vlastními stíny.  Tady v Zadní Zemi (https://www.youtube.com/watch?v=ZznAQLN-dCc)  se toulám, klopýtám, padám, zvedám se, rozjímám, pláču, směju se. Nebývala jsem ta, která jsem.  Dnes už dokážu hledat, nacházet, a sbírat poztrácené kousky  - fragmenty mojí duše, které se někde po této cestě ztratily. Skládám znovu svoje zpřeházené  kosti, nacházím původní záměr a plný potenciál vnitřní síly. Není to boj, to jenom bojovnicí musím občas být. Bojovnicí s vlastními stíny, abych v té tmě objevila vlastní světlo. A tak si ze stínu dělám spojence, a společně  nacházíme klíč se třemi kruhy, které tvoří harmonický celek - minulost, přítomnost, a budoucnost. Stále jsem na konci i na začátku. A přesto pokaždé o kousek dál. 

Jakmile objevíte vlastní světlo, objevíte tu lásku, pochopení, porozumnění, úctu především k sobě ( pak i k druhým), radost, smysl života......

Nejít, nepoužít vlastní sílu, nechtít něco změnit, zjednodušovat, vyhýbat se, bát se, být pohodlný. To je jako chtít najít cíl bez cesty. Jdu cestou toho všeho, jdu vlastní cestou.   

Memento Amore - Nezapomínej na lásku

Memento Mori - Nezapomínej na smrt